Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Blemish Out Serum

990 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Серумот против дамки е лесен смирувачки серум кој придонесува за радијантен израз со сјај, значително го подобрува тенот на кожата и го прави конзистентен. Хидратацијата може да се почувствува веднаш откако ќе се нанесе и впие во кожата, без да остави леплива трага. Серумот допринесува да ја добиете потребната сатисфакција во осветлување и намалување на дамките, местата каде се појавува стареење, како и темните места кај дехидрираната кожа.

Овој хипоалерген производ содржи збогатена формула на пантенол, бетаин и деривати на хијалуронска киселина познати по моќните ефекти на хидратација, а глицерил глукозид е состојката која помага во осветлување на тенот, впивање на влагата со цел усовршување на сјајниот изглед. Серумот прави уморната и затемнета кожа да делува почиста, посветла и транспарентна, како да зрачи одвнатре.

3-те вида на моќни навлажнувачки состојки (смирувачки билки, мадекасозид и екстакт од кора од Magnolia kobus) нежно се апсорбираат во кожата и овозможуваат длабока хидратација.  Состојката ниацинамид, позната по своите осветлувачки ефекти врз кожата, го прави постојан и посветол нерамномерниот затемнет тен на кожата.

Серумот против дамки, се препорачува за кожа што изгледа затемнета, уморна и без доволна хидратација, со многу дамки и места каде се појавува стареење, на која и е потребно смирување и хипоалергени осветлувачки продукти.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки ослободен од 7 парабени.

Користејќи ја капалката, нанесете на кожата секое утро и/или вечер на чисто лице. За подобри резултати, користете крем против дамки.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа Lapothicell препорачува овој крем да се употребува заедно со следните производи: Blemish Out Serum → Toning Essence Facial Hydrating Booster → Divide Mask → Natural Mineral Sun Protection → Blemish Out Cream

Lapothicell Blemish Out Serum

990 ден

Нема на залиха