Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Brightening Care Facial Mask

240 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Оваа маска е направена од мека микрофибер ткаенина која се прилагодува на кривините на лицето. Таа е потопена во богата есенција која содржи ниацинамид и алфа-бисаболол кои помагаат во подобрување и осветлување на тенот. Екстрактите од азиска центела и камилица ја смируваат кожата, екстрактот од лотос ја прави кожата свиленкаста, а екстрактот од дуња кој е богат со витамини на кожата ѝ ја дава потребната енергија.

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

Lapothicell Brightening Care Facial Mask

240 ден

Нема на залиха