Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Ceramide Hydra Fluid 130ml

1.870 ден 1.496 ден

Нема на залиха

За сите оние кои сакаат едноставна, а сеопфатна и ефикасна рутина за нега на лицето го препорачуваме Ceramide Hydra Fluid на корејскиот бренд Lapothicell. Toa e 3 во 1 производ, кој е тонер, навлажнувач и есенција во исто време. По утринското или вечерното миење на лицето можете да го нанесувате само овој производ, без дополнителни чекори во рутината за нега.
 
Содржи природни церамиди со високо ниво на чистота од 95% и хијалуронската киселина со мали молекули кои со продолжено дејство на кожата ѝ ја даваат потребната влажност и формираат заштитен влажен слој, а хидратацијата е клучен чекор во спречување на многу несакани појави на кожата како што се појавата на фини линии и брчки, перутање, дехидрирана и затегната кожа и др.
 
Клучни состојки:

  • Церамиди
  • Хијалуронска киселина
  • Ферментирано масло од камелија

Се препорачува за:

  • Оние кои сакаат едноставна рутина за секојдневна нега на кожата
  • За сите типови на кожа, па дури и чувствителна кожа
  • Оние кои сакаат моментална хидратација по чистењето
  • За груба и дехидрирана кожа чија состојба не се подобрува со дневната рутина за нега
Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Содржи комплекс Bio-Hydra-F™. Тоа е хидро филм формула со мешавина од био ферментирани состојки која помага во одржување на влажност на кожата и спречѕвање на дехидратација. Има интензивен навлажнувачки ефект благодарение на хијалуронска кислина со мали молекули. Ферментираното масло од камелија помага во оздавање хидратациски штит. Ферментирани церамиди ја подобруваат кожната бариера.

Начин на употреба: Нанесете на лицето наутро и навечер по нанесувањето на тонер и серум.

Lapothicell Ceramide Hydra Fluid 130ml

1.870 ден 1.496 ден

Нема на залиха