Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Keep Your Youth Idebenone Treatment

1.750 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Задржи ја младоста со идебенон третман претставува жолтеникав крем против фини линии и брчки без лепливист, кој содржи висок концентрат на еден од најмоќните антиоксиданси – идебенон. Со својата лесна апсорпција заради малите молекули, има четири пати посилно дејство од витамин C и десет пати посилно дејство од коензим Q10. Состојка која може најефективно да ја подобри еластичноста и опуштената кожа.

Синергетскиот ефект на идебенон и аденосин, допринесува за подобрување и осветлување на темните места, нерамномерниот тен на кожата и местата каде се појавува стареење. Аденозин е состојка која е позната по големата ефективност во однос на намалување на брчките, а малите молекули на идебенон претставуваат силен антиоксиданс, ефективен за проблематична кожа. Екстрактот од Andrographis Paniculata претставува природен делотворен екстракт сo извонредни ефекти на затегнување а дијамантска прашина има ефекти на осветлување на уморната кожа.

Користени се состојки безбедни за кожата, дури и за оние со премногу чувствителна и сензитивна кожа без да предизвика било каква иритација. Се препорачува за кожа што е опуштена, изгледа затемнета, уморна и без доволна хидратација, со многу фини линии и брчки.

По чистењето на лицето, секое утро и вечер, нанесете соодветна количина на областа каде стареењето е најизразено или на целото лице, притоа, користејќи го апликаторот со смирувачки ефект и лесно масирајте. За оптимални резултати, користете го пред да нанесете навлажнувач.

Lapothicell Keep Your Youth Idebenone Treatment

1.750 ден

Нема на залиха