Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Keep Your Youth Ultra Lift Face Cream

1.590 ден 1.272 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Овој хранлив, лесно впивлив дневен крем за лице, помага за спречување на видливи знаци на стареење овозможувајќи убаво затегната кожа, како и хидратантна, еластична, хранлива и смирувачка нега на кожата. За здрава, чиста и цврста кожа полна со виталност и енергија, со богато хранливо навлажнување кое формира заштитен слој и штити од надворешните фактори.

Мешавината на висока концентрација на хранливи материи нуди фантастични придобивки за кожата, вклучително и моќни својства против стареење. Состојките палмитол пентапептид-4, фито-G, екстракт од мед и бисерни екстракти овозможуваат навлажнување и ја засилуваат еластичноста. Формулата која соржи ниацинамид, познат по своите осветлувачки ефекти врз кожата, го прави постојан и посветол нерамномерниот затемнет тен на кожата. Аденосин е состојка која е позната по својата ефективност во однос на намалување на брчките и опуштена кожа.

Се препорачува за оние на кои им е потреба здрава виталност на кожата, оние кои сакаат да ја намалат видливоста на опуштените линии и брчки на лицето и оние на кои им е потребно урамнотеженост на вода и масло.

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина на лицето и вратот, секое утро и вечер. Тапкајте нежно за подобар резултат.

 

Lapothicell Keep Your Youth Ultra Lift Face Cream

1.590 ден 1.272 ден

Нема на залиха