Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Moisture and Nourishment Supply Mask Set

1.140 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Toa e пакување со 5 лист-маски направени од мека микрофибер ткаенина која се прилагодува на кривините на лицето. Таа е потопена во богата есенција која содржи AQUAXYL комплекс сочинет од природни хидратантни состојки го зголемува задржувањето на влажноста во кожата одржувајќи долготрајна хидратација. Маслото од шафраника богато со витамин Е и незаситени масни киселини, нежно ја негува уморната кожа давајќи ѝ ги потребните хранливи материи.

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

Lapothicell Moisture and Nourishment Supply Mask Set

1.140 ден

Нема на залиха