Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Natural Mineral Sun Protection SPF50 + PA++++

960 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Природна минерална заштита од сонце на Lapothicell со SPF50 фактор за сончање, претставува нежен крем за заштита од сонце кој ја штити кожата од UV зраците со природен минерален филтер. Комбинацијата на патентирани природни билни екстракти целосно ќе ја обноват Вашата кожа изморена од UV зраците. Екстрактите од ферментирани зрна од соја, врба, цимет, оригано, чемпрес, Portulaca oleracea се вистинско ревитализирачко богатство.

Функционален производ за сончање, се препорачува за сите видови на чувствителна кожа на која и се потребни козметички продукти со ниско ниво на иритација, на оние корисници што им е потребно заштитно средство без лепливост и маснотија, полно со навлажнувач, корисно за освежување на шминката бидејќи не остава зад себе бел остаток и нежно и непречено се нанесува на лицето.

Во овој производ, кој е хипоалерген, хемиските состојки се доведени на минимум, така што дури и деца кои имаат чувствителна кожа можат да го користат. Малите молекули на хијалуронска киселина придонесуваат за хидратација и сјај и делуваат смирувачки.

Нанесете соодветна количина на кожата (за лице и тело) и повеќекратно нанесувајте при продолжено изложување на UV зраци. Препорачано е да се користи како последен чекор од рутината за нега на кожа.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа Lapothicell препорачува овој заштитен крем да се употребува заедно со следните производи: AC Daily Calming Peeling Booster → AC Daily Calming Moisturizer → Ceramide Hydra Fluid → Sensitive Cleansing Water.

Lapothicell Natural Mineral Sun Protection SPF50 + PA++++

960 ден

Нема на залиха