Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Panthenol 10% Soothing Cream 75ml

1.649 ден 1.319 ден

Нема на залиха

Lapothicell Panthenol 10% Soothing Cream е моќен хидратантен смирувачки крем со 10% пантенол со ефект на ладење и навлажнувачко дејство. Наменет е за груба кожа оштетена од надворешните штетни влијанија и иритации (хемиски или физички).

Со својата впивлива и свиленкаста текстура, со формула која ја заштитува кожата од губење на влажноста, ја подобрува состојбата на оштетената кожа три пати побрзо и целосно ја обновува, правејќи ја сјајна.

Пантенолот застапен со висока концентрација (100,000ppm) е значајна состојка која има својство да ја привлече и задржи влагата, карактеристична по тоа што се претвора во витамин B5 кога се апсорбира во кожата.

Со ваквите благотворни ефекти, директно ја снабдува кожата со влажност и може значително да ја подобри и смири кожата, отстранувајќи ги мртвите клетки и чешањето, зголемувајќи ја влажната содржина на кожата.

Екстрактот од лист од Hamamelis virginiana, алантоинот и екстракт од прополис значително ја смируваат оштетената кожа од надворешните влијанија. Состојките со природно потекло како екстракт од Camellia, зелен чај и чајно дрво нудат хидратантно ревитализирачко дејство. Екстрактот од лист од Agrimonia eupatoria може да помогне во контролата на прекумерното испуштање на себумот и помага во одржување на балансот на мастите и водата.

Овој хипоалерген производ се препорачува за чувствителна и оштетена кожа склона на надворешни иритации на која и е потребно моментална хидратација, кожа на која и недостига баланс на водата и мастите, кожа на која и е потребен хидрататнтен крем без лепливост и со долготраен навлажнувачки ефект.

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина од кремата на кожата секое утро и вечер. Тапкајте нежно за подобар резултат.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа, Lapothicell препорачува овој крем да се употребува заедно со следните производи: AC Daily Calming Calamine Cleanser → Toning Essence Facial Hydrating Booster → SOS Spot Serum → Minus Mask Sheet

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Lapothicell Panthenol 10% Soothing Cream 75ml

1.649 ден 1.319 ден

Нема на залиха