Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Panthenol 10% Soothing Cream

1.590 ден 1.272 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Моќниот хидрантен смирувачки крем со 10% пантенол со ефект на ладење и навлажнувачка сензација, наменет е за оштетена и груба кожа од надворешните штетни влијанија и иритации (хемиски или физички). Со својата впивлива и свиленкаста текстура, направен од формула која ја заштитува кожата од губење на влажноста, правејќи ја сјајна, ги подобрува симтомите на оштетена кожа три пати побрзо и целосно ја обновува.

Пантенолот застапен со висока концентрација (100,000ppm) е значајна состојка која има својство да ја привлече и задржи влагата, карактеристична по тоа што се претвора во витамин B5 кога се апсорбира во кожата. Со ваквите благотворни ефекти, директно ја снабдува кожата со влажност и може значително да ја подобри и смири кожата, отстранувајќи ги мртвите клетки и чешањето, зголемувајќи ја влажната содржина на кожата.

Екстрактот од лист од Hamamelis virginiana, алантоин и екстракт од прополис значително ја смируваат оштетената кожа од надворешните влијанија. Состојките со природно потекло како екстракт од Camellia, зелен чај и чајно дрво нудат хидрантно ревитализирачко чувство што продира длабоко во кожата. Екстрактот од лист од Agrimonia eupatoria може да помогне во контролата на прекумерното испуштање на себумот и помага во урамнотеженоста на маслото и водата кај безживотната кожа.

Овој хипоалерген производ се препорачува за чувствителна и оштетена кожа склона на надворешни иритации на која и е потребно моментална хидратација, кожа на која и недостига урамнотеженост на вода и масло, кожа на која и е потребно хидрататнтен крем без лепливост и со долготрајни навлажнувачки ефекти.

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина од кремата на кожата секое утро и вечер. Тапкајте нежно за подобар резултат.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа, Lapothicell препорачува овој крем да се употребува заедно со следните производи: AC Daily Calming Calamine Cleanser → Toning Essence Facial Hydrating Booster → SOS Spot Serum → Minus Mask Sheet

Lapothicell Panthenol 10% Soothing Cream

1.590 ден 1.272 ден

Нема на залиха