Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Pore Purifying Clay Mask

1.150 ден 920 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Глинената маска за прочистување на пори ја отстранува затнатата мрснотија и нечистотија на порите. Нежна како крем, розовата глинена маска нежно се вклопува на кожата, а лесно се отстранува со миење и ја зајакнува текстурата на кожата преку прочистување и затегнување на порите.

Благодарение на екстрактот од лист од Cryptomeria japonica и од Agrimonia eupatoria како и природните состојки од екстракт од лотус, корен од шпански сладунец, екстракт од лист од Perilla frutescens, маската ја негува, делува смирувачки на чувствителната кожа и го враќа балансот на кожата на која и недостига урамнотеженост на вода и масло. Додека се суши има смалувачки ефекти кај проширени пори со што ја прави кожата еластична и затегната, а текстурата на кожата чиста и транспарентна.

Содржи високата концентрација на розова глина или каолин (101,000ppm) кој е минерал од глина сушен во еколошки регион и е познат по одличниот апсорбирачки ефект на вишокот на масло и отстранување на нечистотиите и мртвите клетки од кожата. Помага за мекиот и свеж изглед на кожата без маснотија со голема ефикасност во контролата на себумот.

Се препорачува за кожа на која и е потребно нега на порите и вадење на нечистотии и мртви клетки, чувствителна кожа на која и е потребна нега и изгледа уморно и после миењето на лицето, на која и недостига урамнотеженост на вода и масло поради прекумерното испуштање на себум, кожа што изгледа ронлива кога и се нанесува шминка.

Овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки, ослободен од 7 парабени.

Нанесете ја маската на чиста и сува кожа. Користејќи ја шпатулата, нанесете ја на лицето избегнувајќи ги областите околу очите и усните. Исплакнете ја со топла вода после 15-20 минути.

За да уживате во најдобрите резултати за Вашата кожа Lapothicell препорачува овој лосион да се употребува заедно со следните производи: Oil-Cut Clay Lotion → AC Daily Calming Peeling Booster → SOS Spot Serum → AC Daily Calming Moisturizer.

Lapothicell Pore Purifying Clay Mask

1.150 ден 920 ден

Нема на залиха