Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Poretox Foaming Cleanser 150ml

1.249 ден 999 ден

Нема на залиха

Одржувајте ја хидратацијата на кожата со благо чистење и целосно отстранување на нечистотиите со Lapothicell Poretox Foaming Cleanser.

Тоа е нежно пенливо средство за темелно длабинско чистење на порите, со кремаста пена со меурчиња. Овој производ порите ги чисти со два пенливи системи кои ги елиминираат нечистотиите и шминката, оставајќи ја кожата хидрирана и избалансирана, без чувство на затегнатост по миењето на лицето. Со природни сурфактанти, ова средство за чистење е погодно за употреба кај сите типови на кожа и не предизвикува иритација. Содржи екстракт од лист од ним и масло од Juniperus communis кои се грижат за чистиот изглед на порите. Хијалуронската киселина со мали молекули ја трансформира грубата и дехидрирана кожа во кожа со хидриран, здрав и сјаен изглед, а пантенолот и екстрактот од Centella asiatica ја смируваат иритацијата.

Употреба: Масирајте го лицето со мала количина од пенливото средство за чистење, а потоа исплакнете со млака вода.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Lapothicell Poretox Foaming Cleanser 150ml

1.249 ден 999 ден

Нема на залиха