Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask Set

1.140 ден 570 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Пакување со 5 лист-маски.

Збогувајте се со Вашите проблеми со кожата благодарение на Lapothicell Soothing &Pore Care Facial Mask/Minus Facial Mask на корејскиот бренд Lapothicell која овозможува контрола на ph балансот и нега на порите.

Оваа маска има природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Со седумте природни состојки кои ги содржи, меѓу кои и кокосовиот плод, го контролира ph балансот, ја смирува чувствителната и иритирана кожа и го регулира количеството на себум кај мрсната кожа.

Благодарение на 4те состојки од морска трева од островот Џеџу и минералот од целастин, ги отстранува мртвите клетки и ги прочистува порите, правејќи ја кожата нежна и свиленкаста.

Се препорачува за оние кои имаат проблеми со нерамномерна и иритирана кожа со црнки, кожа со црвенило поради прегревање, како и за оние кои се во потрага по нежни, неиритирачки продукти.

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask Set

1.140 ден 570 ден

Нема на залиха