Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask

240 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Оваа маска има природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Оваа ткаенина помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Ја смирува чувствителната и иритираната кожа, го регулира количеството на себум кај мрсната кожа. Благодарение на 4 состојки од морска трева од островот Џеџу, ги отстранува мртвите клетки и ги прочистува порите, правејќи ја кожата нежна и свиленкаста.

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

Lapothicell Soothing & Pore Care Facial Mask

240 ден