Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask Set

1.140 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Toa e пакување со 5 лист-маски направени од природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага. Оваа ткаенина помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Содржи екстракти од морска трева богати со витамини, хранливи материи и протени, кои помагаат во смирување, затегнување и ревитализација на кожата.

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask Set

1.140 ден