Кошничка 0 x

Product

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask

240 ден 72 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

За двојна еластичност и подобрување на брчките на кожата Ви ја презентираме Tightening & Lifting Care Facial Mask/Multiplication Mask на корејскиот бренд Lapothicell.

Оваа маска има природна био-целулозна ткаенина со кокосово желе. Таа е потопена во богата есенција која ја намалува температурата на кожата и помага активните супстанци да навлезат подлабоко во кожата. Благодарение на хранливата морска трева од островот Џеџу, пченичниот протеин и протеинот од авокадо, кои ја прават кожата мазна, цврста и еластична, оваа маска дополнително ја хидрира сувата кожа и допринесува за урамнотеженост на маслото и водата во кожата.

Се препорачува за оние на кои им е потребно подобрување на состојбата со брчките и фините линии, како и волуменот на лицето, за оние кои се во потрага по нежни, неиритирачки продукти кои и ја даваат истовремено потребната влажност и еластичност на кожата.

Употреба:
1. Нежно избришете го лицето по миење со млака вода. За подобри резултати поминете го лицето со Lapothicell A.C Daily Calming Peeling Booster за да ги отстраните мртвите клетки.
2. Извадете ја маската од пакувањето и поставете ја на лицето.
3. По 10 до 20 минути отстранете ја ткаенината од маската и нежно масирајте за да се апсорбираат хранливите материи.

Lapothicell Tightening & Lifting Care Facial Mask

240 ден 72 ден