Кошничка 0 x

Product

Lavender Relaxing Toner

1.140 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Тоа е благо киселкаст тоник што не содржи алкохол, со смирувачки мирис од масло од природна лаванда. Помага за израмнување на текстурата на кожата преку отстранување на остатоци и нечистотии кои остануваат по миењето. Екстрактот од лист од органска алое вера, одобрена од USDA (Министерство за земјоделство на САД) ја зголемува хидратацијата на сувата и сензитивна кожа.

Состав: Вода, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, пропандиол, *вода од Lavandula angustifolia, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, eтилхексилглицерин, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, екстракт од лист од Rosemarinus officinalis, **масло од Lavandula angustifolia. *сертифицирано органски **природно есенцијално масло

Lavender Relaxing Toner

1.140 ден

Нема на залиха