Кошничка 0 x

Product

Make P:rem Comfort Me Panthenol Moisture Essence

1.290 ден

Нема на залиха

Comfort Me Panthenol Moisture Essence e есенција со млечна текстура која во својот состав има Niosome Panthenol и ѝ дава моќна хидратација на кожата. Оваа есенција е погодна за сите типови кожа, посебно за најчувствителната.

Овој производ содржи 11,000ppm од Niosome Panthenol, кој има подобра апсорпција од обичниот пантенол е состојка која первентивно делува на губење на влажност на кожата, длабоко хидрира и ја прави по сјајна.

Мадекасозидот пак е одговорен за заздравување на рани и хидратација. Цератенолoт пак помага за зајакнување на заштитната бариера на кожата.

Овој производ е хипоалерген, не содржи парфеми и е во зелена зона на безбедни состојки според класификацијата на EWG.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Toa e nавлажнувачка есенција со пантенол. Есенцијата ја навлажнува кожата и ја прави здрава со пантенолот кој безбедува излобилство на влажност.

Употреба: По користењето на тонер, нанесете соодветна количина на лицето.

Дерматолошки тестирано.

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, етилхексил палмитат, цетил етилхексаноат, 1,2-хександиол, сорбитол, пантенол (11,000 ppm), полиглицерил-10 олеат, церамид NP, мадекасозид, екстракт од цвет од Anthemis nobilis, карбомер, хидрогенизиран лецитин, трометамин, дипропилен гликол, етилхексилглицерин, цетеарил оливат, динатриум EDTA, сорбитан оливат, каприлен/капрински триглицерид).

Make P:rem Comfort Me Panthenol Moisture Essence

1.290 ден

Нема на залиха