Кошничка 0 x

Product

Make P:rem Rice Biome Bubble Peeling

1.290 ден

Нема на залиха

Rice Biome Bubble Peeling e благ дневен пилинг на корејскиот бренд MAKE P:REM. Тоа е пенлив пилинг со нежни меурчиња, формулиран со биом на ориз и LHA за да помогне во отстранување на мртвите клетки на кожата. Оризовиот биом е добиен од ферментиран ориз со lactobacillus, кој врши блага екфолијација а воедно ја остава кожата нежна и хидрирана.

Содржи влакна од јаболко и ниско-иритирачки пилинг LHA кој ја подобрува текстурата на кожата и го изедначува тенот.

Овој производ е наменет за сите типови кожа, посебно за најосетливата. Овој пилинг има меуреста формула со која се намалува и избегнува иритација на кожата.

Make P:rem Rice Biome Bubble Peeling е без синтетички мириси, без вештачки бои, без штетни состојки.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Нежните меурчиња кои содржат биом од ориз и ниско-надразнувачкиот агенс за пилинг LHA, нежно ги отстрануваат мртвите клетки помагајќи и на кожата да остане мазна и хидрирана.

Употреба: 1. Протресете го шишето за добро да се измеша содржината. 2. Стиснете од содржината и нанесете ги меурчињата на целото лице освен очите. 3. Масирајте го нежно лицето се додека не излезе нечистотијта и исплакнете со млака вода.

Состав: вода, кватерниум-60, пропилен гликол, полиглицерил-4 капрат, карбомер, бутилен гликол, фермент од лактобацилус/ориз (10,000ppm), 1,2- хександиол, влакно од Pyrus malus (јаболко), екстракт од корен од Coptis japonica, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од плод од Pyrus communis (крушка), етилхексилглицерин, екстракт од лист/стебло од Hedera helix (бршлен), екстрактод плод од Pyrus malus (јаболко), екстракт од плод од Fragaria chiloensis (јагода), магнезиум сулфат, хидроксиацетофенон, децил глукозид, триетилхексаноин, каприлоил салицилна киселина, динатриум EDTA, екстракт од сем.

Make P:rem Rice Biome Bubble Peeling

1.290 ден

Нема на залиха