Кошничка 0 x

Product

Make P:rem UV Defense Me Daily Sun Fluid

1.390 ден

Лесна текстура со моќна заштита од УВА и УВБ SPF 50+ PA ++++ која има комбинирани филтри кои ја заштитуваат и од инфрацрвените зраци (IR) со целосно намалување на топлината на кожата.

Млечната и лесна текстура на овој заштитен фактор помага целосно и рамномерно да го нанесете на лицето и телото. Во својата формулација има и чија семе како и центелата која е позната по своите смирувачки својства.

Овој производ е идеален за сите типови на кожа, особено комбинирана и мрсна кожа како и осетлива кожа на лице и тело.

Производот не содржи парабени, сулфати, парфеми и синтетички бои.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Информации

UV defense me е дневен крем за сонце со висок заштитен фактор SPF 50+PA++++. Тоа е лесен крем за лице и тело кој ефективно штити од сонцето и нежно ја смирува кожата.

Употреба: Лесно протресете го производот пред употреба, рамномерно распоредете го на површините подложни на UV зраците како лицето, вратот, рацете и нозете како последен чекор од основната нега на кожа.

Состав: вода, дибутил адипат, пропандиол, титаниум диоксид, каприлен/капрински триглицерид, бензотриазолил додецил п-крезол, C12-15 алкил бензоат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, етилхексил триазон, глицерин, метил триметикон, диетилхексил бутамидо триазон, 1,2- хександиол, пантилен гликол, екстракт од семе од Moringa oleifera, екстракт од лист/стебло од Lespedeza capitata, екстракт од цвет/лист/лоза од Cardiospermum halicacab, екстракт од лист од Rosmarinus ocinalis (рузмарин), екстракт од цвет од Nymphaea alba, вода од Bambusa vulgaris, масло до семе од Ribes nigrum (црна рибизла), масло до семе од Helianthus annuus (сончоглед), натриум хијалуронат, масло до семе од Helianthus annuus unsaponiables (сончоглед), биосахаридна гума-4, фруктан, екстракт од плод од Pyrus communis (крушка), екстракт од плод од Prunus persica (праска), екстракт од плод од Cucumis melo (диња), екстракт од плод од Ficus carica (смоква), екстракт од Centella asiatica, екстракт од лист/стебло Hedera helix (бршлен), вода од цвет од Rosa damascena, вода од цвет од Jasminum ocinale (јасмин), хидрогенизиран лецитин, диметикон/винил диметикон кросполимер, полиметилсилсескиоксан, полихидроксистеаринска киселина, диметиконол, трисилоксан, алумина, стеаринска киселина, полиакрилат кросполимер-6, бутилен гликол, цетил алкохол, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, хидроксипропил метилцелулоза стеароксилен етер, ксантан гума, етилхексилглицерин, натриум полиакрилат, полиетер-1, т-бутил алкохол, церамид NP, бета-глукан, октилдодеканол, дипропилен гликол, токоферол, малтодекстрин, натриум палмитоил, пролин.

Дерматолошки тестирано.

Нето содржина: 150ml.

 

 

Make P:rem UV Defense Me Daily Sun Fluid

1.390 ден