Кошничка 0 x

Product

Mizon Dust Clean up Deep Cleansing Mask

199 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Dust Clean up Deep Cleansing Mask е лист-маска која на кожата ѝ пружа професионална совршена нега. Густите меки меурчиња кои ги создава оваа маска темелно ја чистат кожата оставајќи ја прочистена и мазна.

Употреба: Извадете ја лист-маската од кесичката и поставете ја на чисто лице пред чистењето. (Ако имате шминка на очите и устата исчистете ја пред поставување на маската. Откако ќе почнат да се создаваат меурчиња, отстранете ја ткаенината за 5 до 10 минути отстранете ја ткаенината и нежно масирајте. (Совет: како што масирате ќе се создаваат повеќе меурчиња). На крај исплакнете темелно со млака вода. (Користете ја маската 1-2 пати неделни за интензивно длабинско чистење.)

Состав: вода, глицерин, метил перфлуоробутил етер, кокоамидопропил бетаин, акрилати кополимер, хексилен гликол, динатриум кокоамфодиацетат, лаурил глукозид, натриум хлорид, калиум кокоил глицинат, хидроксиацетофенон, калиум кокоат, алантоин, аргинин, сахарид изомерат, натриум PCA, арома, поликватерниум-10, уреа, динатриум EDTA, лимонска киселина, млечна киселина, гликолна киселина, бутилен гликол, натриум цитрат, 1,2-хександиол, екстракт од лист од Origanum vulgare, екстакт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од лист од Chamaecyparis obtusa, екстракт од фермент на Lactobacillus/соја, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од гранче од Cinnamomum cassia, Екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, екстракт од семе од Moringa oleifera.

 

Mizon Dust Clean up Deep Cleansing Mask

199 ден

Нема на залиха