Кошничка 0 x

Product

MIZON Joyful Time Essence Mask – Acerola

120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Acerola е маска  со есенција од ацерола која ја подобрува еластичноста на кожата. Taa навлажнува кожата и ја зголемува нејзината еластичност со што ја подобрува нејзината состојба. Оваа 3D лист-маска природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои ја одржуваат длабински хидрирана и нахранета.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

SostavЧѝ вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, натриум цитрат, бутилен гликол, етилхексилглицерин, лимонска киселина, пропандиол, динатриум EDTA, алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, пулулан, екстракт од плод од Malpighia glabra (ацерола) (50ppm), натриум хијалуронат, феноксиетанол, арома.

MIZON Joyful Time Essence Mask – Acerola

120 ден