Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Herb

120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Среќни моменти за вашата кожа! Mizon Joyful Time Essence Mask – Herb е маска која содржи комплекс од растенија (9.8PPM) со есенција од билки која помага во подобрување на состојбата со кожата во одржување на нејзината еластичност. Лист-маската збогатена со есенција од корисни билки ѝ дава на кожата радијантен, здрав и свеж младешки изглед.

Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за да даде високо концентрирани активни состојки кои ја одржуваат кожата хидрирана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската з апочнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Mizon Joyful Time Essence Mask – Herb

120 ден