Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Olive

120 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Olive е лист-маска со есенција од маслинка која кожата ја снабдува со потребната влажност и значително ја подобрува нејзината целокупна состојба. Тоа е навлажнувачка маска која го штити надворешниот слој на кожата од сушење и ја подобрува еластичноста на кожата. Оваа 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои ја одржуваат длабински хидрирана и ја штитат од сушење предизвикано од надворешните фактори.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, екстракт од семе од Salvia hispanica, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, натриум цитрат, пропандиол, етилхексилглицерин, лимонска киселина, динатриум EDTA, дипропилен гликол, алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, пулулан, натриум хијалуронат, екстракт од лист од Olea europaea (маслинка) (10ppm), феноксиетанол, арома.

Mizon Joyful Time Essence Mask – Olive

120 ден

Нема на залиха