Кошничка 0 x

Product

Natural Coconut Cleansing Oil

2.250 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Тоа е нежно хипералергенско масло за чистење на лицето со органско кокосово масло и состојки од растително потекло кое длабински ги чисти нечистотиите и шминката од Вашата кожа, без да остави чувство на затегнување. Содржи храниви масла од сончоглед и бадем, кои кожата ја прават чиста, свежа и свиленкасто нежна.

Состав: масло од семе од Helianthus annuus, полиглицерил-2 сесквиолеат, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од Cocos nucifera, масло од Prunus amygdalus dulcis, полиглицерил-6 трикаприлат, полиглицерил-6 каприлат, масло од Olea europaea, токоферол, масло од Lavandula angustifolia, масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од Citrus limon.
*сертифицирано органски

Natural Coconut Cleansing Oil

2.250 ден

Нема на залиха