Кошничка 0 x

Product

Natural Tinted Sun Cream

1.540 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Информации

Крем со физичка заштита од сонце која ги блокира и рефлектира UV зраците од површината на кожата. Неговата формула со природни минерални пигменти помага да да се изедначи тонот на вашата кожа.

Состав: Вода, октилдодеканол, каприлен/капрински триглицерид, полиглицерил-3 полирицинолеат, силициум диоксид, пропандиол, масло од Jojoba, полихидрокси стеаринска киселина, Cl 77492, глицерин, *екстракт од Lavandula angustifolia, *екстракт од цвет од Rosa damascena, полиглицерил-2 олеат, полиглицерил-2 стеарат, стеаралкониум хекторит, пропилен карбонат, *малсо од јатка од Argania spinosa, екстракт од Zanthoxylum piperitum, eкстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla koreana, сорбитан оливат, Cl 77491, склеротиум гума, екстракт од јатка од Prunus armaniaca, токоферол, олус масло, Cl 77499, масло од семе од Helianthus annuus, масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), масло од Citrus aurantifolia, масло од дрво Cedrus atlantica, масло од Citrus limon. *сертифицирано органски

Natural Tinted Sun Cream

1.540 ден

Нема на залиха