Кошничка 0 x

Product

ORANGE Soft Peel Toner

1.140 ден 570 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Содржи алфа хидроксилни киселини (АHA) од растително потекло, екстрахирани од ферменти на шеќер. Овој благо киселкаст органски тоник помага да се отстранат нечистотиите и мртвите клетки на кожата кои остануваат по чистењето. Водата од лист од органска алое вера, одобрена од USDA (Министерство за земјоделство на САД) ја зголемува хидратацијата на кожата и го подобрува нејзиниот сјај.

Состав: Вода, екстракт од лист од Aloe barbadensis, млечна киселина, глицерин, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, eтилхексилглицерин, **екстракт од лист од Eucalyptus globulus, **екстракт од лушпа од Citrus aurantium (портокал), масло од дрво Cedrus atlantica. *сертифицирано органски **природно есенцијално масло

ORANGE Soft Peel Toner

1.140 ден 570 ден

Нема на залиха