Кошничка 0 x

Product

Rose Absolute Eye Cream

1.770 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Високо хранливиот крем за очи со екстракт од Rosa damascena и екстракт од Sambucus nigra помага за осветлување и зацврстување на кожата околу очите.

Состојки: екстракт од лист од Aloe Barbadensis, октилдодеканол, пропандиол, каприлик/каприк триглицерид, полиглицерил-3 матилоглукоза дистеарат, ниацинамид, вода, арахидил алкохол, 1,2 хександиол, бетаин, масло од семе од Limnanthes Alba, бехенил алкохол, путер од семе од Theobroma Grandiflorum, токоферил ацетат, арахидил глукозид, цетeaрил глукозид, сорбитан оливат, путер од Butyrospermum Parkii, восок од Copernicia Cerifera, етилхексилглицерин, екстракт од Pulsatilla Koreana, екстракт од Usnea Barbata, ксантин гума, екстракт од Zanthoxylum Pipieritum, аденозин, лимонска киселина, цитронелол, цетарил алкохол, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, гераниол, екстракт од цвет од Calendula Officinalis, екстракт од Phyllanthus Eblica, екстракт од Rosa Canina, eкстракт од лист од Rubus Idaeus, екстракт од Sambucus Nigra, еугенол, токоферол.

Rose Absolute Eye Cream

1.770 ден

Нема на залиха