Кошничка 0 x

Product

Rose Absolute Vital Cream

2.880 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Високо концентриран крем за омекнување и длабинска хидратација на сува кожа. Кремот содржи хијалуронска киселина во неколку молекуларни големини, масло од Rosa Damascena, органско масло од бабасу и масло од јојоба.

Состојки: Вода, каприлик/каприк триглицерид, бутилен гликол, полиглицерил -3 метилoглукоза дистеарат, *масло од семе од Orbignya oleifera, *екстракт од Sambucus nigra, *екстракт од Phyllanthus emblica, *екстракт од цвет од Calendula officinalis, *екстракт од Rosa canina, *екстракт од лист од Rubus idaeus, масло од семе од Simmondsia chinensis, цетерил алкохол, бетаин, глицерин, арахидил алкохол, бехенил алкохол, арахидил глукозид, ниацинамид, масло од Rosa canina, *путер од Butyrospermum parkii, пропандиол, натриум хиалуронат, хидролизирани глукозаминогликани, хидролизирана хиалуронска киселина, натриум хиалуронат кросполимер, хиалуронска киселина, екстракт од Verbena officinalis, ексракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Chamomilla recutita, етилхексилглицерин, масло од семе од Limananthes alba, *масло од јатка од Argania spinosa, масло од семе од Maringa oleifera, пантенол, *восок од Copernicia cerifera, масло од цвет од Rosa damascena, алантоин, **екстракт од цвет од Rosa damascena, масло од Mauritia flexuosa, **фенетил алкохол, ксантин гума, аденозин, **фенетил ацетат, **алфапинени, **нерол, бензалдехид, **мирцен, **бета-кариофилен.
*сертифицирано органски
**од природно есенцијално масло.

Rose Absolute Vital Cream

2.880 ден

Нема на залиха