Кошничка 0 x

Product

Rose Absolute Vital Fluid

2.380 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Природен и органски навлажнувач со формула која содржи екстракт од Rosa damascena и природно добиени состојки од растенија кои интензивно ја хидрираат сензитивната и сува кожа.

Состојки: Вода, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, полиглицерил-3 метилoглукоза дистеарат, пропандиол, бетаин, ниацинамид, цетеарил алкохол, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од семе од Orbignya oleifera, *екстракт од Sambucus nigra, *екстракт од Phyllanthus emblica, *екстракт од цвет од Calendula officinalis, *екстракт од Rosa canina, *екстракт од лист од Rubus idaeus, масло од Cocos mucifera, пантенол, **масло од Rosa canina, етилхексил глицерин, коко-каприлат/капрат, фенетил алкохол, ксантaн гума, масло од цвет од Rosa damascena, алантоин, масло од семе од Simmondsia chinensis, аденозин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus оfficinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, **фенетил ацетат, **алфа-пинени, **нерол, **бензалдехид, **мирцeн, **бета-кариофилeн. *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло

Rose Absolute Vital Fluid

2.380 ден

Нема на залиха