Кошничка 0 x

Product

Rosemary Refresh Toner

1.140 ден 570 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Тоа е благо киселкаст тоник што не содржи алкохол, со масло од органски рузмарин, кој ја освежува кожата и ја израмнува нејзината текстурата преку отстранување на остатоци од нечистотии кои остануваат по чистењето. Екстрактот од лист од органска алое вера одобрена од USDA (Министерство за земјоделство на САД), помага за хидратација на сува и сензитивна кожа.

» прочитај повеќе

» помалку

Состав: Вода, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, пропандиол, *вода од лист од Rosemarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, етилхексилглицерин, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, **масло од лист од Rosemarinus officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, **масло од дрво Aniba rosaedora. *сертифицирано органски **природно есенцијално масло.

Rosemary Refresh Toner

1.140 ден 570 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација