Кошничка 0 x

Product

Sea Daffodil Aqua Gel Cream

2.570 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Хидратантен крем кој помага за смирување на кожа оштетена од сонце и за балансирање на нивоата на влажност. Овој хидратантен крем ја негува иритираната и чувствителна кожа, ја смирува и ја одржува здрава. Екстрактот од алое вра и хијалуронската киселина на кожата ѝ даваат длабинска хидратација, додека есенцијалните масла од шипка, кора од портокал, кедар и бабасу ја негуваат и освежуваат изморената кожа. Екстрактот од Pancratium maritimum помага во осветлување на хиперпигментацијата педизвикана од сонце, обезбедуваат долготрајна хидратација и ја одржуваат кожата освежена и хидратирана.

Состав: *eкстракт од лист од Aloe barbadensis, вода, глицерин, бетаин, лаурил оливат, *масло од семе од Orbignya oleifera, натриум карбомер, цетерил алкохол, бехенил алкохол, стероли од Glycine soja, глицерил каприлат, масло од Rosa canina, токоферол, масло од семе од Helianthus annuus, лимонска киселина, хидрогенизиран лецитин, алантоин, фенетил алкохол, P-aнична киселина, натриум фитат, масло од Citrus aurantium bergamia, полиглицерил-10 дистеарат, левулинска киселина, 1,2 хександиол, масло од Citrus limon, масло од кора од Citrus aurantium dulcis (портокал), натриум хидроксид, натриум левулинат, аденозин, натриум хиалуронат, масло од Cedrus atlantica, церамид NP, метанол, алкохол, екстракт од Pancratium maritimum *сертифицирано органски

Sea Daffodil Aqua Gel Cream

2.570 ден

Нема на залиха