Кошничка 0 x

Product

Sea Daffodil Hydro Charge Mask Set

926 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Оваа маска содржи екстракт од морски нарцис за да ја ревитализира кожата додека церамид, ферментиран екстракт од лист од маслинка и ферментиран екстракт од бифида помагаат за регулирање на влажноста на кожата. Интензивна хидратациона формула. Церамид NP и полисахарид се измешани на оптимално ниво за ефективно снабдување на сувата кожа со влажност. Помага во спречување на губењето на влажност од епидермис и ја одржува кожата влажна.

Состојки: Вода, *екстракт од лист од Aloe Barbadensis, глицерин, бутилен гликол, каприлик/каприк триглицерид, арахидил алкохол, бетаин, ферментиран филтрат од Bifida, ферментиран екстракт од лист од Lactobacillus/olea europaea, ксантин гума, бехенил алкохол, пропандиол, алантоин, етилхексилглицерин, арахидил глукозид, коко-каприлат/капрат, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata, екстракт од Zanthoxylum piperitum, фенетил алкохол, аденозин, хидролизирани глукозаминогликани, 1,2 хександиол, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, хидрогенизирано маслиново масло unsaponifiales, церамид NP, масло од семе од Helianthus annuuuss, полисахарид од семе од Tamarindus indica, масло од јатка од Prunus armeniaca, екстракт од Pancratium maritimum *сертифицирано органски

Sea Daffodil Hydro Charge Mask Set

926 ден

Нема на залиха