Кошничка 0 x

Product

Tea Tree 91 Anti-Blemish Calming Mask

195 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Мешавината од 91% масло од лист од Tea Tree и екстракт од лист од Tea Tree ја смирува и чисти кожата оставајќи ја освежена додека пак маслото од Frankincense Serrata помага за детоксификација на кожата и подобрување на нејзината текстура.

Состојки: Екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, глицерин, 1,2-хександиол, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, бутилен гликол, вода, хидроксиетил уреа, алантоин, сквалан, етилхексилглицерин, натриум карбомер, дикалиум глициризат, екстракт од Centella Asiatica, масло од лист од Melaleuca Alternifolia, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, масло од Boswellia Serrata, масло од Lavandula Angustifolia, линалоол.

Tea Tree 91 Anti-Blemish Calming Mask

195 ден

Нема на залиха