Кошничка 0 x

Product

Tea Tree Balancing Emulsion

1.980 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Лесна емулзија формулирана со екстракти од растенија за нега, хидратација и смирување на кожа склона на појава на дамки и иритирана кожа и помага за одржување на чисти пори. Екстрактот од Tea tree го контролира себумот и помага за отстранување на непотребни маснотии, одржувајќи ги природните масти недопрени.

Состојки: Екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, *екстракт од лист од Aloe Barbadensis, глицерин, вода, бутилен гликол, каприлик/каприк триглицерид, ниацинамид, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, масло од Cocos Nucifera, *екстракт од корен од Arctium Lappa, *екстракт од лист од Plantago Major, *екстракт од корен од Symphytum Officinale, 1,2 хександиол, коко-каприлат/капрат, цетарил алкохол, бетаин, хидрогениранo маслиново масло unsaponifiables, *путер од Butyrospermum Parkii, *масло одсеме од Orbignya Oleifera, пропандиол, етилхексилглицерин, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, алантоин, масло од лушпа од Citrus Aurantium Bergamia, **лимонен, хидролизирани гликозаминогликани, ксантин гума, полисахарид од семе од Tamarindus Indica, **линалooл, екстракт од Verbena Officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla Recutit, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Zanthoxylum Piperitum, екстракт од Usnea Barbata (лишај), екстракт од Pulsatilla Koreana, **цитрал, стиракс бензоин гума *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло

Tea Tree Balancing Emulsion

1.980 ден

Нема на залиха