Кошничка 0 x

Product

Tea Tree Balancing Toner

1.290 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Информации

Освежувачки тонер формулиран со 80.9% екстракт од лист од Tea Tree за контрола на себум и екстракт од лист од органска Aloe Vera за смирување на сензитивна кожа.

Состојки: Екстракт од лист од Melaleuca Alternifolia, *ексракт од лист од Aloe Barbadensis, бутилен гликол, глицерин, пропандиол, полиглицерил-10 лаурат, полиглицерил-10 миристат, етилхексилглицерин, бетаин, масло од Citrus Aurantium Bergamia, **лимонен, **линалooл, екстракт од цвет од Chamomilla Recutita, екстракт од лист од Rosmarinus Officinalis, екстракт од Verbena Officinalis, стиракс бензоин гума, **цитрал *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло

Tea Tree Balancing Toner

1.290 ден

Нема на залиха