Кошничка 0 x

Product

Yeouth Retinol Serum 5ml

1.040 ден 790 ден

Доколку одите на патување или сакате да го пробате најпопуларниот серум на 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵, 𝗥𝗲𝘁𝗶𝗻𝗼𝗹 𝗦𝗲𝗿𝘂𝗺, овој серум достапен е во практично мини пакување од 5ml.

Што го прави посебен ретинол серумот на 𝗬𝗘𝗢𝗨𝗧𝗛?

Тоа е моќен серум за борба против брчките, кој не само што ја спречува појавата на нови брчки, туку ДАВА ВПЕЧАТЛИВО ВИДЛИВИ РЕЗУЛТАТИ во намалување на постоечките брчки.

За разлика од најголемиот број ретинол серуми на пазарот, ретинол серумот на 𝗬𝗘𝗢𝗨𝗧𝗛 НЕ СОДРЖИ МАСЛА, што го прави погоден за сите типови кожа, вклучително и за комбинирана и мрсна кожа. Тоа е најдобар избор на серум за сите оние кои преферираат производи без масла.

Содржи 2.5% енкапсулиран ретинол, која е најпрепорачаната варијанта на ретинол денес за да се избегне иритација. Кај енкапсулираниот ретинол, активната состојка е обвиткана во заштитна материја или капсула, која е навлажнувачка материја и има способност да продре подлабоко низ слоевите на кожата пред да се ослободи активната состојка и да почне да делува. На овој начин ретинолот се ослободува подлабоко во кожата и постепено со текот на времето без да предизвика иритација, а со голема ефикасност.

Има едноставна формула од само 12 состојки, која ги исклучува сите непотребни состојки, со што се намалува ризикот од иритација и појава на алергија.

Не содржи парфем, масла и сликони. Не содржи парабени, сулфати, минерални масла и било какви штетни или контроверзни состојки.

Клучни состојки:
▪️  ретинол
▪️  хијалуронска киселина
▪️  витамин Е
▪️  алое вера

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Butylene Glycol, Retinol, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethylcellulose, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice.

Yeouth Retinol Serum 5ml

1.040 ден 790 ден