Кошничка 0 x

Product

Benton Mineral Sun Stick 15g

1.539 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Минералниот UV заштитен филтер нежно ја покрива деликатната кожа со лесна и мека текстура без да остави бела трага, додека на кожата ѝ ја дава потребната хидратација и нега благодарение на различните растителни екстракти.

Дерматолошки тестирано.

Состав: коко-каприлат/капрат, восок од семе од Helianthus annuus (сончоглед), пропилен гликол дикаприлат, HDI/триметилол хексиллактон кросполимер, C12-15 алкил бензоат, титаниум диоксид, дикаприлил карбонат, синтетички флуорфлогопит, винил диметикон, микрокристален восок, алуминиум стеарат, полихидроксистеаринска киселина, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од Centella asiatica, натриум хијалуронат, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум ацетил хијалуронат, каприлен/капрински триглицерид, полиглицерил-4 диизостеарат/полихидроксистеарат/себакат, силициум диоксид, алуминиум оксид, пентилен гликол, алантоин, пантенол, глицерин, мадекасинска киселина, азиатикозид, азиатична киселина, ксилитилглукозид, анхидроксилитол, ксилитол, гликоза, глицерил каприлат, триетоксикаприлилсилан, стеаринска киселина, токоферол, вода, 1,2-хександиол, етилхексилглицерин.

Benton Mineral Sun Stick 15g

1.539 ден