Кошничка 0 x

Product

Benton Snail Bee Ultimate Serum Plus 35ml

2.031 ден 1.512 ден

Изминатите години огромен број корисници ширум светот се уверија во квалитетот и ефикасноста на популарниот Snail Bee Ultimate Serum на Benton. Сега тука е неговата нова подобрена варијанта Benton Snail Ultimate Serum Plus.

Збогатен со 6 типа на пептиди и комплекс од ферменти на 5 билки, ви дава премиум нега за еластичност и зацврснување на кожата.

Вклучете го овој серум во дневната и ноќната нега на вашето лице доколку имате лузни од акни, зголемени пори или сакате да ги намалите и спречите брчките. За поинтензивна нега, комбинирајте го со останатите производи од линијата Snail Bee: лепенки за очи, тонер, маска, есенција, лосион или крем за лице и крем за очи.

Benton Snail Bee Ultimate Plus серумот е повеќефункционален серум збогатен со:

  • захаромицес/филтрат од ферментиран слуз од полжав
  • пчелин отров
  • 6 типа на пептиди
  • комплекс од 5 типа на ферменти
  • вода од лист од чајно дрвои растителни екстракти
  • хијалуронска киселина
  • екстракт од алое вера

Помага за нега и смирување на кожата. Се препорачува за кожа која има потреба од интензивно потхранување, кожа со хиперпигментација и нерамномерен тен, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која ѝ е потребно зголемување на еластичноста, груба и опуштена кожа која има потреба од ревитализацијa.

Во согласност со филозофијата и праксата на брендот, Benton Snail Bee Ultimate серумот ви нуди здрава формула без штетни состојќи. Серумот не содржи парабени, силикони, алкохол, сулфати, вештачки ароми и бои.

Спакуван е во практично шишенце со пумпица за полесна хигиенска употреба, наместо пипета. Амбалажата не содрќи метал и е направена од материјал кој лесно се рециклира.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Snail Bee Ultimate серумот на Benton е повеќефункционален серум збогатен со захаромицес/филтрат од ферментиран слуз од полжав, пчелин отров, вода од лист од чајно дрво и растителни екстракти. Помага за нега и смирување на кожата. Вклучете го овој серум во дневната и ноќната нега на Вашето лице доколку имате лузни од акни, зголемени пори или сакате да ги намалите и спречите брчките.

Се препорачува за кожа која има потреба од интензивно потхранување, кожа со хиперпигментација и нерамномерен тен, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која ѝ е потребно зголемување на еластичноста, груба и опуштена кожа која има потреба од ревитализација

За поинтензивна нега, комбинирајте го со останатите производи од линијата Snail Bee: лепенки за очи, тонер, маска, лосион или крем.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, Benton Snail Bee Ultimate серумот ви нуди здрава формула без штетни состојки. Серумот не содржи парабени, силикони, сулфати, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Snail Bee Ultimate серумот е дерматолошки тестиран.

Употреба

Нанесете соодветна количина од серумот на чисто лице и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

За најдобри резултати Benton препорачува овој серум да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee Ultimate Serum → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

Активни состојки

• Филтратот од слуз од полжав е познат по своите анти-ејџинг својства. Тој го стимулира формирањето на колаген и еластин, ја штити кожата од слободни радикали, ја смирува иритацијата, помага во обновување на оштетените ткива и на кожата ѝ ја враќа потребната влажност. Помага при третирање на сува кожа, брчки, стрии, акни, старечки дамки, лузни и т.н. Тој содржи хранливи материи како хиалуронска киселина, гликопротеини, протеогликани и пептиди кои се корисни за кожата.

• Пчелиниот отров го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни. Отровот ги стимулира мускулите на лицето за природен ефект против стареење со зацврстување на епидермалниот слој на кожата и измазнување на ситните линии и брчките.

• Ниацинамидот исто така познат како витамин Б3 или никотинска киселина е многу ефикасна состојка за обновување на кожата и има повеќе придобивки против стареењето на кожата и хиперпигментацијата. Тој има способност за видливо подобрување на состојбата на кожа со зголемени пори, нерамномерен тен, ситни брчки, уморен изглед и ослабен површински слој.

• EGF (епидермален фактор на раст) или sh-Oligopeptide-1 е пептид кој ја стимулира делбата на епидермалните клетки и го забрзува ритамот на регенерација на кожата со што побрзо се отстранува оштетеното ткиво, а кожата станува помазна.

• Хијалуронска киселина, која длабински го надополнува количеството на вода кое ѝ е потребно на кожта.

• Аденозин, анти-ејџинг состојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Пантенол, кој на кожата ѝ ја обезбедува потребната влажност и помага во нејзиното задржување.

• Вода од лист од чајно дрво, познато по своето антиинфламаторно и антибактериско дејство.

• Вода од лист од зелен чај, богат со антиоксиданти кои кожата ја штитат од слободните радикали и предвремено стареење.

• Екстракт од корен на црвен слез, кој има заздравувачко и смирувачко дејство.

• Екстракт од алое вера, кој ја смирува кожата и го намалува воспалението и иритацијата.

• Азиски плантаго, познат по своето својство да ја чисти кожата

Состав

Состав: захаромицес/ферментиран филтрат од слуз од полжав, вода од лист од Melaleucea alternifolia (чајно дрво), вода, вода од лист од Camellia sinensis, бутилен гликол, 1,2-хександиол, ниацинамид, глицерин, пентилен гликол, прав од сок од лист на Aloe barbadensis, натриум хиалуронат, екстракт од лист од Chamaecyparis obtusa, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), екстракт од Plantago asiatica, екстракт од Laminaria digitata, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од лист од Aloe barbadensis, екстракт од корен од Althaea rosea, алантоин, аденозин, пчелин отров, бета-глукан, бетаин, пантенол, лимонска киселина, каприлил гликол, ксантaн гума.

Snail Bee Ultimate серумот на Benton е повеќефункционален серум збогатен со захаромицес/филтрат од ферментиран слуз од полжав, пчелин отров, вода од лист од чајно дрво и растителни екстракти. Помага за нега и смирување на кожата. Вклучете го овој серум во дневната и ноќната нега на Вашето лице доколку имате лузни од акни, зголемени пори или сакате да ги намалите и спречите брчките.

Се препорачува за кожа која има потреба од интензивно потхранување, кожа со хиперпигментација и нерамномерен тен, кожа со слаб баланс на вода и масти, кожа на која ѝ е потребно зголемување на еластичноста, груба и опуштена кожа која има потреба од ревитализација

За поинтензивна нега, комбинирајте го со останатите производи од линијата Snail Bee: лепенки за очи, тонер, маска, лосион или крем.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, Benton Snail Bee Ultimate серумот ви нуди здрава формула без штетни состојки. Серумот не содржи парабени, силикони, сулфати, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Snail Bee Ultimate серумот е дерматолошки тестиран.

Нанесете соодветна количина од серумот на чисто лице и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

За најдобри резултати Benton препорачува овој серум да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee Ultimate Serum → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

• Филтратот од слуз од полжав е познат по своите анти-ејџинг својства. Тој го стимулира формирањето на колаген и еластин, ја штити кожата од слободни радикали, ја смирува иритацијата, помага во обновување на оштетените ткива и на кожата ѝ ја враќа потребната влажност. Помага при третирање на сува кожа, брчки, стрии, акни, старечки дамки, лузни и т.н. Тој содржи хранливи материи како хиалуронска киселина, гликопротеини, протеогликани и пептиди кои се корисни за кожата.

• Пчелиниот отров го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни. Отровот ги стимулира мускулите на лицето за природен ефект против стареење со зацврстување на епидермалниот слој на кожата и измазнување на ситните линии и брчките.

• Ниацинамидот исто така познат како витамин Б3 или никотинска киселина е многу ефикасна состојка за обновување на кожата и има повеќе придобивки против стареењето на кожата и хиперпигментацијата. Тој има способност за видливо подобрување на состојбата на кожа со зголемени пори, нерамномерен тен, ситни брчки, уморен изглед и ослабен површински слој.

• EGF (епидермален фактор на раст) или sh-Oligopeptide-1 е пептид кој ја стимулира делбата на епидермалните клетки и го забрзува ритамот на регенерација на кожата со што побрзо се отстранува оштетеното ткиво, а кожата станува помазна.

• Хијалуронска киселина, која длабински го надополнува количеството на вода кое ѝ е потребно на кожта.

• Аденозин, анти-ејџинг состојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Пантенол, кој на кожата ѝ ја обезбедува потребната влажност и помага во нејзиното задржување.

• Вода од лист од чајно дрво, познато по своето антиинфламаторно и антибактериско дејство.

• Вода од лист од зелен чај, богат со антиоксиданти кои кожата ја штитат од слободните радикали и предвремено стареење.

• Екстракт од корен на црвен слез, кој има заздравувачко и смирувачко дејство.

• Екстракт од алое вера, кој ја смирува кожата и го намалува воспалението и иритацијата.

• Азиски плантаго, познат по своето својство да ја чисти кожата

Состав: захаромицес/ферментиран филтрат од слуз од полжав, вода од лист од Melaleucea alternifolia (чајно дрво), вода, вода од лист од Camellia sinensis, бутилен гликол, 1,2-хександиол, ниацинамид, глицерин, пентилен гликол, прав од сок од лист на Aloe barbadensis, натриум хиалуронат, екстракт од лист од Chamaecyparis obtusa, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), екстракт од Plantago asiatica, екстракт од Laminaria digitata, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од лист од Aloe barbadensis, екстракт од корен од Althaea rosea, алантоин, аденозин, пчелин отров, бета-глукан, бетаин, пантенол, лимонска киселина, каприлил гликол, ксантaн гума.

Benton Snail Bee Ultimate Serum Plus 35ml

2.031 ден 1.512 ден

Препорачана комбинација

  • Распродадено-30%