Кошничка 0 x

Product

Beplain Cicaful Calming Gel 20ml

665 ден 466 ден

Нема на залиха

𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗖𝗶𝗰𝗮𝗳𝘂𝗹 𝗖𝗮𝗹𝗺𝗶𝗻𝗴 𝗚𝗲𝗹 ефикасно ја смирува иритираната и вжештена кожа додека интензивно ја хидрира и разладува.

Клиничкото тестирање спроведено во истраувачкиот центар Global Medical Research Center во Јужна Кореја, покажа дека 𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗖𝗶𝗰𝗮𝗳𝘂𝗹 𝗖𝗮𝗹𝗺𝗶𝗻𝗴 𝗚𝗲𝗹 ја намалува температурата на вжештената кожа за 6°C.

Ja смирува кожата вжештена од сонце и ефикасно ја намалува температурата
на кожата веднаш по нанесувањето.

ДЕЈСТВО:
▪️ Ја смирува кожата и пружа инстант ослободување од иритацијата.
▪️ Богат е со антиоксиданти, ја штити кожата од оштетувањата на слободните радикали и го поттикнува нејзиното обновување.
▪️ Ја подобрува хидратацијата и пружа интензивна и долготрајна хидратација.
▪️ Го спречува губењето на влажноста и ја подобрува бариерата на кожата.

Екстрактот од центела ја смирува кожата и ја штити од иритација. Има антиоксидантно дејство, ја зајакнува кожата и го стимулира нејзиното обновување. Ги смирува акните и ја редуцира појавата на лузни од акни.

Церамидите ја зајакнуваат бариерата на кожата и помагаат да се обнови оштетената кожа. Исто така помагаат да се заджи влажноста во кожата и ја одржуваат полна, цврста и свежа.

Екстрактот од смоква е богат извор на антиоксиданти и витамини и помага да се неутрализираат слободните радикали и да се спречи оштетувањето и предвременото стареење кое го предизвикуваат. Ја одржува кожата чиста и го изедначува нејзиниот тон.

Производите на Beplain се вегански и cruelty-free.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Beplain Cicaful Calming Gel 20ml

665 ден 466 ден

Нема на залиха