Кошничка 0 x

Product

Beplain Multi Hyaluronic Acid Mask 25ml

269 ден 188 ден

Нема на залиха

Ја чувствувате кожата на лицето дехидрирана и уморна и потребно ви е инстант освежување?

Тука е 𝗠𝘂𝗹𝘁𝗶 𝗛𝘆𝗮𝗹𝘂𝗿𝗼𝗻𝗶𝗰 𝗔𝗰𝗶𝗱 𝗠𝗮𝘀𝗸, лист маската на корејскиот бренд 𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻, збогатена со 8 вида на хијалуронска киселина, која нуди инстант решение за враќање на свежината и сјајот на кожата.

Благодарение на осумте вида на хијалуронска, оваа маска има моќ да ја врати хидратацијата во сите слоеви на кожата, ги пополнува брчките и го спречува нивното продлабочување.

Различните видови на хијалуронската киселина имаат различни големини на молекули, кои зависно од големината на молекулите, имаат различна моќ на продирање во слоевите на кожата. На тој начин влажноста се распоредува рамномерно и во подлабоките слоеви на кожата.

Малите молекули продираат најдлабоко во кожата, ја подобруваат нејзината еластичност, ја прават цврста и затегната, и ги пополнуваат брчките. Средните молекули продираат преку бариерата на кожата и ги снабдуваат со влажност површинските слоеви на кожата. Тие го спречуваат испарувањето на влажноста. Големите молекули формираат заштитен слој на површината на кожата.

Содржи екстракт од снежна печурка (Tremella fuciformis) кој за разлика од обичната хијалуронска киселина, има дополнителен бенефит за кожата. Покрај тоа што е богат со прородна хијалуронска киселина, тој го поттикнува создавањето на колаген и еласти што придонесува за враќање на еластичноста на кожата, нејзино зацврснување и спречување на појава на брчки.

Свиленкасто нежната природна целулозна ткаенина има многу нежна текстура и изработена е со технологија за добро прилагодување на лицето.

Производот е вегански, cruelty free. Не предизвикува иритација и е погoден за употреба кај сите типови кожа, дури и кај чувствителната.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Beplain Multi Hyaluronic Acid Mask 25ml

269 ден 188 ден

Нема на залиха