Кошничка 0 x

Product

Beplain Multi Vitamin Ampoule 30ml

1.568 ден 1.254 ден

Нема на залиха

𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗠𝘂𝗹𝘁𝗶 𝗩𝗶𝘁𝗮𝗺𝗶𝗻 𝗔𝗺𝗽𝗼𝘂𝗹𝗲 е моќен мултивитамиски серум, кој ги остранува хиперпигментацијата и диколорацијта, ја ревитализира уморната кожа, ја подобрува еластичноста и ги намалува брчките.

Наместо дестилирана вода содржи вода од волчји трн која е богата со витамини и го забрзува процесот на заздравување на кожата, ја поттикнува еластичноста и јахидрира кожата.

Има моќно дејство благодарение на шесте видови витамини кои ги содржи:

 • витамин Ц
 • 5% ниацинамид
 • витамин Б5
 • витамин Е
 • деривати на витамин Ц

 

Содржи 5% ниацинамид, кој помага во изедначување на нерамномерниот тен, измазнување на нерамномерната текстура и намалување на брчките

Содржи и транексамична киселина и арбутин кои се состојки познати по својата ефикасност да ја намалуваат хиперпигментацијата и да го изедначуваат тенот.

Хијалуронската киселина и бета-глуканот на кожата ѝ пружаат богата и длабинска хидратација.

Дејство:

 • Ја намалува хиперпигментациата
 • Ја намалува дисколорацијата
 • Го изедначува тенот
 • Ги враќа сјајот и свежината на кожата
 • Ја ревитализира уморната кожа
 • Ги намалува брчките
 • Ја спречува појавата на нови брчки
 • Ја штити кожата од слободните радикали
 • Хидрира
Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Beplain Multi Vitamin Ampoule 30ml

1.568 ден 1.254 ден

Нема на залиха