Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Vitamin A-mazing Bakuchiol Night Cream 30g

2.299 ден 1.954 ден

Формулиран со ретинал и бакучиол, овојх крем ја ревитализира и измазнува кожата. Ги намалува брчките и ги спречува знаците на стареење без иритација.

Тоа е хипоалерген кремн за вечерен третман на кожата кој ја ревитализира кожата додека спиете. Додека спиете се зголемува циркулацијата и таа го обновува колагенот и штетата која ја прават UV зраците во текот на денот. Овој крем го стимулира процесот на обновување на кожата намалувајќи ги брчките и старечките флеки.

Содржи 2 состојки добро познати по своето дејство во борбата против брчките, а тоа се ретинал и бакучиол, кои го прават одличен крем за намалување на брчките и спречување на другите знаци на стареење.

Овој крем покрај тоа што ги намалува брчките, ја попобрува текстурата и еластичноста на кожата.

Клучни состојки: – Ретинал 300 ppm Ги намалува знаците на стареење со намалување на брчките и подобрување на еластичноста на кожата – Бакучиол 10,000 ppm Растителна сосотојка со слични својства на ретинолот. Предизвикува помалку иритација од ретинолот додека е ефикасен во сопречување на знаците на стреење

 

Достапност: Има залиха
Сподели на:

By Wishtrend Vitamin A-mazing Bakuchiol Night Cream 30g

2.299 ден 1.954 ден