Кошничка 0 x

Product

COSRX Lip Sleep Balancium Ceramide Lip Butter Sleeping Mask 20gr

1.720 ден 1.352 ден

Нема на залиха

Lip Sleep – Balancium Ceramide Lip Butter Sleeping Mask на COSRX e вистински мелем за сувите и испукани усни.

Кремастата, мека текстура налик на путер нежно се топи и се впива во кожата на усните, формирајќи нежен нелеплив слој кој ги штити и негува усните.

Комбинацијата на церамиди и шиа путер формира совршена заштитна бариера. Помага во регенерација и заздравување на оштетувањата штитејќи ги усните од сувост, правејќи ги видливо помазни и поздрави.

Клучни состојки:

  • Шиа путер
    Шиа путерот има одлично навлажнувачко и антиинфламаторно дејство. Ја негува, навлажнува и смирува кожата.Оваа маска за усни е нелеплива, без боја и без мирис и може да ја користите во био кое време од денот.
  • Церамиди
    Содржи 108 ppm церамид-NP кој ја обновува заштитната бариера на кожата за да ја задржи влагата, да ги намали видливите знаци на стареење и да го блокира оштетувањето од штетните влијанија од околината.

    Церамидите се липиди кои сочинуваат до отприлика 50% од липидите на кожата за да формираат природна кожна бариера.

    Всушност церамидите се лепилото што ги држи клетки на кожата заедно за да ја одржи кожната бариера здрава. Здравата кожна бариера помага да се спречи губењето на влажноста влагата и да се спречат штетните влијанија.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX Lip Sleep Balancium Ceramide Lip Butter Sleeping Mask 20gr

1.720 ден 1.352 ден

Нема на залиха