Кошничка 0 x

Product

Данини природен сапун со минерални пигменти 140g

250 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Природниот сапун со минерални пигменти е рачно правен сапун за нега погоден за сите видови на кожа. Овој сапун ја чисти и хидрира кожата без да ја наруши природната влажност. Тој го регулира лачењето на себумот, спречува појава на акни и мозолчиња. Есенцијалното масло од лимонова трева содржано во овој сапун има антиинфламаторно дејство, додека маслото од лаванда делува антибактериски и антифунгално.

Данини природен сапун со минерални пигменти 140g

250 ден