Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Facial Cream PINK SHIELD with Retinol and Rose Cream / 50ml

1.350 ден 790 ден

𝗣𝗜𝗡𝗞 𝗦𝗛𝗜𝗘𝗟𝗗 e крем за лице на шпанскиот бренд 𝗙𝗔𝗘𝗕𝗘𝗬 кој има антиоксидантни и навлажнувачки својства и помага во регенерацијата на кожата и намалување на фините линии.

Формулата која комбинира ретинол со масло од шипка помага да се изедначи тонот на кожата, да се минимизираат порите и да се подобри тенот. Видливо ја подобрува состојбата на кожата оставајќи ја да изгледа свежа и здрава.

Има свилена и лесна текстура која е совршена за сите типови кожа.

Маслото од шипка е богато со активни состојки како витамините Ц, А, Б, Е и П, флавоноиди, амино киселини, каротеноиди и масни киселини како омега 3, 6 и 9, благодарение на кои има способност да ја навлажнува и храни кожата. Исто така ја ревитализира уморната кожа, ја зајакнува нејзината бариера, ја подмладува, ги намаува брчките и ја спречува појавата на нови.

Ретинолот е дериват на витаминот А. Toa e антиејџ состојка која го забрзува циклусот на обновување на клетките и со тоа ги намалува брчките, а кожата ја прави помазна, посјајна и со порамномерен тен.

FAEBEY промовира чисти производи базирани на природни состојки – без парабени, без фталати, без силикони и без суровост кон животните. Ги следи највисоките стандарди за квалитет, според европските регулативи за козметика.

Под надзор на дерматолози, производите на FAEBEY се подложени на опсежни истражувања за да ги обезбедат најефикасните состојки додека избегнуваат алергени и надразнувачи за безбедноста на вашата кожа.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Coco-caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Stearic Acid, Palmitic Acid, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Citric Acid, Dipropylene Glycol, Sodium Phytate, Potassium Sorbate, Glyceryl Caprylate, Rosa Canina Fruit Oil, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Retinyl Palmitate, Beta-sitosterol, Squalene.

FAEBEY Facial Cream PINK SHIELD with Retinol and Rose Cream / 50ml

1.350 ден 790 ден