Кошничка 0 x

Product

Yeouth Glycolic Acid Facial Toner 178ml

1.950 ден 1.463 ден

За помазна и почиста кожа вклучете го во својата рутина за нега подмладувачкиот тонер со гликолна киселина на 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵.

𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 𝗚𝗹𝘆𝗰𝗼𝗹𝗶𝗰 𝗔𝗰𝗶𝗱 𝗙𝗮𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗧𝗼𝗻𝗲𝗿 нежно го отстранува надворешниот слој на кожата составен од мртви клетки за да открие почист и посјаен тен за младешки изглед на кожата.

Има уникатна напредна формула која вклучува гликолна киселина, алое вера, зелен чај и екстракт од леска за да ја ревитализира кожата, да ѝ даде чувство на свежина и здрав сјај.

Бенефит:
▪️ Помага во намалување на фините линии и брчки
▪️ Ја намалува појавата на проширени пори
▪️ Помага да се изедначи тонот на кожата и да се подобри изгледот на старечките дамки
▪️ Ја зголемува хидратацијата на кожата за помазна и попрефинета текстура

Клучни состојки:
▪️ Гликолната киселина помага во ексфолијација на мртвите клетки на кожата за да се открие посвеж, помазен и посветол слој на кожата. Тоа помага да се зголеми производството на колаген за да се направи кожата поцврста, поеластична и помазна, со помалку фини линии и брчки.
▪️ Алое вера е разладувачка и навлажнувачка состојка која помага за смирување и хидратација на кожата. Ја прави кожата мека и свиленкаста.
▪️ Зелениот чај помага да се заштити и одржува кожата здрава со минимизирање на знаците на стареење. Тој е моќен антиоксидант кој ја штити од оштетувањата кои ги предизвикуваат слободните радикали.
▪️ Екстрактот од леска е состојка која ја смирува кожата.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Glycolic Acid, Alcohol, Methyl Gluceth-20, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Glycerin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Sodium Hydroxide, Sodium PCA, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Allantoin, Arginine, Sodium Ascorbyl Phosphate, Lactic Acid, Citric Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Lavandula (Lavender) Angustifolia Oil, Cymbopogon Flexuosus (Lemongrass) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Citral, Citronellol, Limonene, Linalool.

Yeouth Glycolic Acid Facial Toner 178ml

1.950 ден 1.463 ден