Кошничка 0 x

Product

Holika Holika HOLI POP Blur Lasting Cushion 01 Vanilla Blur SPF 50+, PA+++

890 ден

Holi Pop Blur Lasting Cushion ја прави кожата да изгледа беспрекорна и светла со долготрајна покривност и полу-мат завршница.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Употреба: Користете го перничето за рамномерно измазнување на лицето во фаза на нанесување на пудра и нежно тапкајте за завршеток.

Состав: вода, циклопентасилоксан, титаниум диоксид (CI 77891), етилхексил метоксицинамат, цинк оксид (CI 77947), етилхексил салицилат, бутилен гликол, лаурил PEG-10 трис (триметилсилокси) силилетил диметикон, триметилсилоксисиликат, цетил етилхексаноат, пентилен гликол, фенил триметикон, диметикон, диметикон/винилтриметилсилоксисиликат кросполимер, полипропилсилсескиоксан, железни оксиди (CI 77492), екстракт од цвет од Nymphaea alba, екстракт од цвет од Prunus Serrulata, екстракт од цвет од Rosa Hybrid, екстракт од цвет од Nelumbo nucifera, екстракт од плод од Prunus persica (праска), глицерин, PEG-10 диметикон, магнезиум сулфат, алуминиум хидроксид, диметикон/винил диметикон кросполимер, трисилоксан, стеаринска киселина, дистеардимониум хекторит, триетоксикаприлилсилан, етилхексилглицерин, силика, метил метакрилат кросполимер, силика диметил силилат, винил диметикон/метикон силсескиоксан кросполимер, HDI/триметилол хексилактон крстополимер, каприлен/капрински триглицерид, хидрогениран лецитин, 1,2-хександиол, полисахарид од семе од Cassia angustifolia, натриум аскорбил фосфат, динатриум EDTA, феноксиетанол, калиум сорбат, арома, железни оксиди (CI 77491), мика (CI 77019), железни оксиди (CI 77499).

Holika Holika HOLI POP Blur Lasting Cushion 01 Vanilla Blur SPF 50+, PA+++

890 ден