Кошничка 0 x

Product

Huxley Essence ; Brightly Ever After

1.790 ден

Нема на залиха

Лесна млечна есенција која овозможува префинет, светол и сјаен изглед и ја остава кожата хидрирана. Помага за изедначување на тонот на кожата и ја штити од надворешните услови.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: По чистењето и тонирањето, нанесете неколку капки на лицето и нежно тапкајте за целосна апсорпција. Потоа нанесете навлажнувач.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia cusindica, бутилен гликол, глицерин, сквалан, диметикон, 1,2-хександиол, токоферил ацетат, полиметилсилсескиоксан, ниацинамид, глицерил стеарат, полиглицерил-3 дицитрат/стеарат, трисилоксан, вода, арома, трометамин, акрилати /C10-30 алкил акрилат кросполимер, карбомер, масло од Hippophae Rhamnoides, екстракт од плод од Morus nigra, бисаболол, фарнесол, масло од семе од Opuntia cus-indica, лимонска киселина, етилхексилглицерин, глутатион, амил цинамал, еугенол, бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал.

Huxley Essence ; Brightly Ever After

1.790 ден

Нема на залиха