Кошничка 0 x

Product

Huxley Sleep Mask ; Good Night

1.290 ден

Нема на залиха

Формулирана со антиоксидантно збогатено масло од семе од бодликава круша, оваа хранлива ноќна маска за спиење, ја хидрира и енергизира кожата, придонесувајќи за нежен и сјаен изглед.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: Нанесете мала количина од маската на лицето по чистењето или користете ја како замена за ноќниот навлажнувач и нежно тапкајте за целосна апсорпција. Исплакнете со млака вода следното утро.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia cus-indica, глицерин, бутилен гликол, циклопентасилоксан, циклохексасилоксан, трехалоза, вода,1,2-хександиол, полисорбат 20-амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, феноксиетанол, диметикон, диметиконол, карбомер, диметикон/винил диметикон кросполимер, пропандиол, трометамин, етилхексилглицерин, алкохол, арома, динатриум EDTA, масло од семе од Opuntia ficus-indica, декстрин, екстракт од Theobroma cacao, натрум хијалуронат, бета-глукан, екстракт од лист од Centella asiatica, екстракт од лист од Perrilla ocymoides, екстракт од лист од Salvia ocinalis, екстракт од корен од Paeonia suruticosa, каприлен/ капрински триглицерид, цетил етилхексаноат, церамид NP, хидрогениран лецитин, екстракт од корен од Acorus calamus, екстракт од семе од Citrus grandis, екстракт од лист од Perrilla frutescens, полисорбат 80, бензил салицилат, цитронелол, хексил цинaмал.

Huxley Sleep Mask ; Good Night

1.290 ден

Нема на залиха