Кошничка 0 x

Product

Missha All-around Safe Block Aqua Sun Spf50+/pa+++ 50ml

982 ден 807 ден

Нема на залиха

𝐌𝐈𝐒𝐒𝐇𝐀 𝐀𝐥𝐥 𝐀𝐫𝐨𝐮𝐧𝐝 𝐒𝐚𝐟𝐞 𝐁𝐥𝐨𝐜𝐤 𝐀𝐪𝐮𝐚 𝐒𝐮𝐧 е еден од најпопуларните и најпродаваните K-Beauty креми за заштита од сонце. На кожата ѝ дава богата хидратација дока ѝ пружа моќна заштита од сонце.

Тоа е крем со висок заштитен фактор што штити од широк спектар на UVA и UVB зраци, Spf50+/Pa+++ .

Формулиран со хемиски заштитни филтри и двослојна технологија, овој крем е водоотпорен и отпорен на потење. Новата и подобрена верзија сега не е гел, туку крем верзија, што го прави овој крем похидратантен и погоден дури и за сува кожа.

Неговата формулa, исто така содржи витамин Е кој овозможува зајакнување на заштитната бариера на кожата, зголемувајќи ја нејзината еластичност исто така ја штити кожата од слободните радикали.

Има лесна конзистентност, многу брзо се впива и не ја остава кожата мрсна и сјајна. По користењето, овој производ не остава бела трага на кожата, а исто така е добра основа за шминкa. Погоден за сите типови кожа.

Неговата формула е хипоалергена, некомедогена, дерматолошки тестирана и не содржи состојки штетни и иритирачки за кожата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Missha All-around Safe Block Aqua Sun Spf50+/pa+++ 50ml

982 ден 807 ден

Нема на залиха