Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Green Tea

120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Green Tea е лист-маска со есенција од зелен чај која ја подобрува хидратацијата и целокупната состојба на кожата. Есенцијата од зелен чај ја снабдува кожата рамномерно со влажност и хранливи материи, ја измазнува кожата и го подобрува тенот. Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои на кожата ѝ даваат длабинска хидратација и прихрана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, бутилен гликол, натриум цитрат, етилхексилглицерин, лимонска киселина, екстракт од лист од Camellia sinensis (250ppm), пропандиол, динатриум EDTA, алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, пулулан, натриум хијалуронат, арома.

Mizon Joyful Time Essence Mask – Green Tea

120 ден